De algemene noemer van gans de pandemie is dat alles moeten wijken voor covid, ook onze rechten en onze plichten. Sciensano giet ook nog wat olie op het vuur met zijn laatste enquête.


Hoe zit het hier met onze privacy en het medisch geheim?
Nee, uw werkgever mag niet zomaar vragen of u tegen dit of dat gevaccineerd bent of het nu covid is of iets anders. Dit valt onder het medisch geheim.
En nee als u niet gevaccineerd bent en toch ziek wordt, hebt u even goed recht op een medische behandeling. Waarom draag je anders bij aan de sociale zekerheid?
Alle andere vragen gaan niet over gezondheid maar over controle. Een centrale databank met alle gegevens, overal uw vaccinatiekaart laten zien of je mag niet binnen.
Is het nu niet net dit waar de onafhankelijke media al maanden voor waarschuwt? Covid-19 gebruiken als voorwendsel om een dictatuur in te voeren zonder privacy, zonder vrijheden.
Een tijd geleden berichtten we over een roadmap die uitgelekt is in Canada. Eén van de zaken die we daar schreven was dat men mogelijk reisbeperkingen zouden invoeren tussen verschillende regio’s of zelfs nog strenger. Laat het nu toeval zijn dat we nu dit krantenartikel tegen kwamen. In Italië mogen mensen tijdens de feestdagen hun eigen woonplaats niet meer verlaten. Het land is ingedeeld in 3 verschillende risicozones. Tussen 21 december en 6 januari wordt het verboden om tussen deze zones te reizen.
In Amerika wil de CDC (Amerikaanse versie van Sciensano) dat mensen die gevaccineerd zijn een button of sticker gaan dragen met “gevaccineerd voor covid-19”. Het zal niet lang duren voor dit omgedraaid wordt en mensen die niet gevaccineerd zijn een teken zullen moeten dragen. Hmmm,… waar hebben we dat nog gezien? Ah ja, de gele jodenster tijdens WOII
Het is echt schrijnend dat een instituut als Sciensano überhaupt durft om dergelijk vragen te stellen in een enquête. Hier wordt volledig voorbijgegaan aan ons recht op privacy en aan onze grondwet. Artikel 11 zegt duidelijk:
Het genot van de rechten en vrijheden aan de Belgen toegekend moet zonder discriminatie verzekerd worden.
Met andere woorden ze kunnen u nergens de toegang weigeren omdat je niet gevaccineerd bent. Dat zou immers een vorm van discriminatie zijn.
In de laatste stap van de enquête heb je en vak waar je commentaar kan invullen. Dat hebben wij alvast gedaan om daar ons ongenoegen te laten blijken (om het licht uit te drukken). We roepen hierbij iedereen op om hetzelfde te doen. Als er niet massaal protest komt op de zaken die daar voorgesteld worden, gaan ze die zonder twijfel in sneltreinvaart uitrollen.