Op een dag stonden een man genaamd Waarheid en een man genaamd Leugen bij een rivier net buiten de stad.
Zij waren tweelingbroers.
Leugen daagde Waarheid uit voor een wedstrijd, hij beweerde dat hij sneller de rivier over kon zwemmen dan Waarheid.
Leugen legde de regels voor de uitdaging uit en zei dat ze allebei al hun kleren moesten uittrekken en bij drie in het ijskoude water moesten duiken, naar de overkant zwemmen en weer terug.
Leugen telde tot 3, maar toen Waarheid erin sprong, deed Leugen dat niet.
Terwijl Waarheid de rivier overzwom, trok Leugen de kleren van Waarheid aan en liep verkleed als Waarheid terug naar de stad.
Hij paradeerde trots door de stad en deed alsof hij Waarheid was.
Waarheid kwam terug aan wal, maar zijn kleren waren weg en hij bleef naakt achter met alleen de kleren van Leugen om aan te trekken.
Weigerend zich als Leugen te verkleden, liep Waarheid naakt terug naar de stad.
Mensen staarden en staarden toen de naakte Waarheid door de stad liep.
Hij probeerde uit te leggen wat er gebeurd was en dat hij in feite de Waarheid was, maar omdat hij naakt was en het ongemakkelijk was om naar hem te kijken, bespotten en schuwden de mensen hem; ze weigerden te geloven dat hij echt de Waarheid was.
De mensen in de stad verkozen Leugen te geloven omdat hij gepast gekleed was en gemakkelijker was om naar te kijken.
Vanaf die dag tot op de dag van vandaag geloven de mensen liever een goed geklede leugen dan een naakte waarheid.
En dit is nu precies wat er het afgelopen 1,5 jaar gebeurd is. De naakte waarheid staart de mensen in hun gezicht, maar ze geloven liever de leugen.